SETELEC, pour un monde meilleur !

Terry Branstad verejne uisťuje, že projekt ide dobre.

Home - Blog Detail

Terry Branstad verejne uisťuje, že projekt ide dobre.

"To bude samozrejme závisieť od počasia a od toho, ako dlho môže naša technológia zostať v prevádzke a my môžeme udržať našich pacientov v bezpečí," povedal Christ 19. marca. "Naozaj by sme chceli dosiahnuť hranicu jedného milióna na štátnej farme."

Informácie o očkovacích miestach COVID-19 v celom štáte sú dostupné na azhealth.gov/findvaccine . Stretnutia pre štátne stránky sú k dispozícii na nasledujúci týždeň od 11:00 každý piatok po registrácii na podvaccine.azdhs.gov alebo na telefónnom čísle 844-542-8201 od 8:00 do 17:00

Kontaktujte reportéra na adrese Alison.Steinbach@arizonarepublic.com alebo na čísle 602-444-4282. Sledujte ju na Twitteri @alisteinbach .

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

„Väčšina ľudí dnes chodí, pretože o tom počuli odinakiaľ,“ povedala Petra Falcon, komunitná organizátorka a výkonná riaditeľka Promise Arizona. „Siete fungujú. Mojimi dnešnými dobrovoľníkmi sú mamy a staré mamy z komunity. Táto metóda funguje."

Zamorano povedala, že vo svojej komunite vidí strach z vírusu aj vakcíny a chce byť lídrom, ktorý ich ochráni pred chorobou.

Povedzte áno životu bez bolesti a nie bolesti kĺbov. Náš doplnok dostupný na https://hondrostrong-website.com/sk/ vám to môže pomôcť dosiahnuť.

„Viem, aké to je báť sa,“ povedal Zamorano po španielsky.

Povedala, že komunita hľadá poradenstvo od ľudí, ktorým môžu dôverovať, no ona im ich nemôže vždy poskytnúť. Zatiaľ čo pomáhala obyvateľom vyplniť papiere pri vyskakovacom okne vakcíny, mnohí jej kládli otázky, na ktoré musela odmietnuť odpovedať.

Chceli vedieť, čo robiť v prípade vedľajších účinkov, aké sú ich riziká a akú vakcínu im odporučila dostať. Ďalšie otázky však zdôraznili, že informačná medzera stále existuje.

"Mnohí sa pýtajú, koľko to stojí alebo či potrebujú poistenie," povedal Zamorano. "To je základná vec, ktorá nebola komunikovaná."

Dezinformácie pretrvávajú

Falconová uviedla, že jej agitačné úsilie sa v súčasnosti zameriava na meranie klímy v nedostatočne obsluhovaných komunitách a privádza dôveryhodných členov komunity k ich dverám, aby zmiernili akékoľvek pochybnosti.

„Veľa ľudí čelí rôznym okolnostiam a my sme tu vonku, len sa učíme, kde títo ľudia sú a čo potrebujú,“ povedala. "To, čo robíme, je vytvoriť toto spojenie s rodinami."

Na mieste očkovania Grant Park sa objavilo veľa ľudí, aby dali zaočkovať svoje deti, povedal Falcon. Povedala, že dokonca aj deti hľadajú úľavu od vírusových obmedzení a že rodiny sú proaktívne pri očkovaní, ale dezinformácie stále bránia ostatným, aby vakcínu hľadali.

Arizona State University v spolupráci s University of Arizona a Northern Arizona University vykonáva štúdie v nedostatočne obsluhovaných komunitách, ktoré boli neúmerne zasiahnuté COVID-19 prostredníctvom financovania z National Heart, Lung and Blood Institute.

Spätná väzba od cieľových skupín zatiaľ naznačuje, že veľa z toho, čo bráni latinskoamerickým, černošským a domorodým komunitám v očkovaní, sú štrukturálne problémy, ako je nedostatok dopravy alebo internetu. Mnohí sú pripravení a ochotní dostať vakcínu, ale majú problém dostať sa na miesto očkovania, povedala Wendy Wolfersteigová, výskumná docentka zo školy sociálnej práce na Arizona State University, ktorá vedie cieľové skupiny. Ale dezinformácie stále pretrvávajú.

Je ťažké pochopiť, prečo sa určité konšpirácie dostávajú do povedomia rôznych komunít, ale je to pravdepodobne preto, že rezonujú s hodnotami z určitých kultúr, povedala Sabrina Oesterle, docentka na škole sociálnej práce na Arizona State University, ktorá vedie cieľové skupiny. Mnohí Latinovia v cieľových skupinách sa napríklad obávajú, že vakcína spôsobí neplodnosť.

"Je súčasťou kultúry, že rodina je taká dôležitá," povedal Oesterle. „Takže neplodnosť je naozaj strašidelná vec, pretože rodina je taká dôležitá. Je to dôležité pre mnoho kultúr, ale v latinskej kultúre obzvlášť. Dostáva sa k jadru toho, kým naozaj sme."

Susedia pomáhajú susedom

Podujatie 22. mája v Grant Parku bolo jedným z niekoľkých organizovaných komunitnými organizátormi ako Mary Rose Wilcox, predsedníčka okresného predstavenstva špeciálnej zdravotnej starostlivosti Maricopa County, Wesley Community Health Centers a štátni a miestni úradníci. Udalosť odštartovala ďalšiu fázu pilotného programu vakcín, ktorý sa minulý mesiac rozšíril do južného Phoenixu.

Bývalá basketbalová hviezda Grand Canyon University Ray Arvizu bol jedným z hŕstky členov komunity, ktorí hovorili k davu v Grant Parku. Svoju vlastnú skúsenosť s COVID-19, ktorá ho nechala hospitalizovať na týždeň, opísal prostredníctvom plačlivého prejavu.

"Trvalo mi dva mesiace, kým som mohol správne chodiť," povedal Arvizu. „Deň predo mnou vošiel môj švagor, ktorého nosím so sebou. Nevyšiel."

Vyzval komunitu, aby brala vírus vážne a dostala vakcínu.

Arvizu povedal, že sa hádal s členmi svojej rodiny, ktorí verili mýtom o vakcíne, ktoré tvrdili, že injekcia je nebezpečná. Teraz je celá jeho rodina zaočkovaná. Falcon povedal, že udržiavanie dôveryhodných spojení je jediný spôsob, ako osloviť ľudí, ktorí nemusia dostávať presné informácie.

"Sme tu, pretože sme tu už boli," povedal Falcon o budovaní dôvery v komunitu. „Toto robia susedia. Susedia pomáhajú susedom."

Megan Taros zastrešuje južný Phoenix pre Arizona Republic. Máte tip? Oslovte ju na mtaros@gannett.com alebo na Twitteri @megataros . Jej spravodajstvo podporuje Report for America a grant od Vitalyst Health Foundation.

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

Správna rada má 90 dní od rozhodnutia z 19. júna, aby rozhodla, či podá odvolanie na Najvyšší súd USA.

Predseda predstavenstva Hamed Tewfik v rozhovore povedal, že po konzultácii so svojimi právnikmi si členovia predstavenstva uvedomili, že odvolanie by bolo zbytočné.

"Je to zložitý proces. Nestojí to za ten čas. Nestojí to za námahu,“ povedal Tewfik. „Reálne je ťažké obrátiť sa na Najvyšší súd USA. Možno to ani neprijmú. Šanca je veľmi, veľmi malá. Pravdepodobne sú nulové."

Ale Mark Bowden, výkonný riaditeľ predstavenstva, neskôr v piatok povedal, že rozhodnutie nie je úplne konečné, pretože o ňom rada nehlasovala a termín ešte neuplynul.

Tewfik, ktorý je radiačným onkológom v Iowa City, bol jedným z ôsmich členov predstavenstva, ktorí v roku 2013 hlasovali za účinný zákaz používania telemedicínskeho systému potratov.

"Je ťažké vyhnúť sa záveru, že lekárske obavy rady týkajúce sa telemedicíny sú selektívne obmedzené na potraty," napísali sudcovia v jednomyseľnom rozhodnutí.

Pravidlo lekárskej rady nikdy nenadobudlo účinnosť, pretože bolo pozastavené, kým právnici z Planned Parenthood pokračovali v súdnom odvolaní. Od jeho spustenia v roku 2008 ho použilo viac ako 7 200 žien z Iowy.

Právny prípad na národnej úrovni sledovali aktivisti na oboch stranách problému potratov.

Verilo sa, že ide o prvý prípad za viac ako 40 rokov, kedy Najvyšší súd Iowy rozhodol o otázke potratov. Rozhodnutie sudcov sa do značnej miery spoliehalo na federálne právne precedensy, ale nakoniec vyhlásilo, že pokus o zákaz lekárskej rady porušil ústavu Iowy.

Hovorca Branstadu Jimmy Centers v piatok povedal, že guvernér je naďalej „extrémne sklamaný“ rozhodnutím Najvyššieho súdu Iowy. Povedal však, že „rozhodnutie odvolať sa bolo rozhodnutím Iowa Board of Medicine a guvernér ich rozhodnutie rešpektuje,“ napísal Centers v e-maile registru.

Hovorkyňa Planned Parenthood of the Heartland Angie Remingtonová vydala v piatok vyhlásenie: "Sme radi, že rada nebude pokračovať v ďalších krokoch a že cez to všetko majú ženy v Iowe prístup k bezpečným a legálnym potratom."

Jenifer Bowen, výkonná riaditeľka Iowa Right to Life, uviedla, že jej skupina bola "hlboko sklamaná", keď počula, že lekárska rada sa neplánuje proti tejto záležitosti odvolať. Citovala prieskumy, vrátane prieskumu, ktorý vykonal register Des Moines a ktorý ukázal, že väčšina ľudí nepodporuje systém plánovaného rodičovstva. "Iowania si v drvivej väčšine želajú, aby sa tento bezohľadný a nebezpečný plán interrupcií cez webovú kameru skončil," napísal Bowen v e-maile pre Register.

Správna rada by musela formálne hlasovať, ak by sa chcela proti rozhodnutiu odvolať na Najvyšší súd USA. Nepotrebovalo však hlasovať, aby táto záležitosť upustila. Nezávislí právni experti po rozhodnutí Najvyššieho súdu v Iowe uviedli, že by bolo veľmi ťažké dosiahnuť, aby Najvyšší súd USA vypočul odvolanie a rozhodol v prospech lekárskej komisie.

Tri národné spoločnosti sa sťažovali na „katastrofické“ straty na projekte v Iowe, ktorý sa začal vlani v apríli. Prosili vládu, aby im pomohla nahradiť približne 450 miliónov dolárov červeným atramentom.

Vedúci predstavitelia ministerstva ľudských služieb podpísali vo februári dodatky k zmluve, na základe ktorých vláda súhlasila s úhradou strát nad určitý bod, ukazujú novo zverejnené poznámky.

Dokumenty boli zverejnené v piatok popoludní v reakcii na žiadosť Des Moines Register o otvorených záznamoch podanú 12. januára. Predchádzajúca žiadosť o otvorené záznamy v registri viedla k decembrovému odhaleniu, že spoločnosti sa sťažujú na vážne straty a požadujú vyššie sadzby za „vážne nedostatočne financovaný“ systém, napriek verejnému ubezpečeniu guvernéra Terryho Branstada, že projekt ide dobre.

Štátna senátorka Liz Mathisová, popredná kritička posunu k súkromnému manažmentu Medicaid, bola prekvapená, keď sa z registra v piatok dozvedela, že ministerstvo súhlasilo s tým, že pomôže znášať straty spoločností riadenej starostlivosti.

"Toto je šok," povedala. "Kde vezmeme peniaze?"

Štát je už v hlbokej rozpočtovej tiesni. Hovorkyňa ministerstva ľudských služieb Amy McCoyová v piatok uviedla, že dohody by mali stáť štát zhruba 10 miliónov dolárov, ktoré budú vyplatené o viac ako rok. Povedala, že prispeje aj federálna vláda.

VIAC: Ochrnutý Iowan bojuje s firmou Medicaid, ktorá sa snaží prerušiť jeho pomoc v domácnosti

Dokumenty zverejnené v piatok tiež ukazujú, že jedna zo spoločností, AmeriHealth Caritas, požiadala vo februári o povolenie zastaviť prijímanie nových členov. AmeriHealth, ktorá skončila s najväčším podielom príjemcov Medicaid s vážnym zdravotným postihnutím, tiež požiadala štátne ľudské služby, aby niektorých z nich preradili do ďalších dvoch spoločností, Amerigroup a UnitedHealthcare.

Záväzok štátu pomôcť pokryť straty spoločností je obsiahnutý v „dohodách o rizikovom koridore“, ktoré boli zahrnuté do februárových dodatkov k zmluvám spoločností s programom Medicaid v Iowe. Tieto dohody sú komplikovanými dohodami, na základe ktorých sa vládna agentúra zaväzuje prevziať finančné straty správcovských spoločností, ak prekročia určitý bod.“ McCoy povedal, že federálni úradníci, ktorí platia viac ako polovicu nákladov na Medicaid v Iowe, podpísali dodatky k zmluve.

Dohody o rizikovom koridore majú platiť do tohto júna. Ovplyvnili by platby, ktoré správcovské spoločnosti dostávajú na pokrytie starostlivosti o približne 150 000 chudobných dospelých z Iowy v rámci Iowského zdravotného a wellness plánu, čo je verzia rozšíreného programu Medicaid v Iowe. Spoločnosti riadenej starostlivosti sa sťažovali, že mnohí z týchto ľudí, ktorí predtým neboli poistení, využívajú viac zdravotnej starostlivosti, ako sa predpokladalo. Dohody o rizikovom koridore by tiež ovplyvnili platby, ktoré správcovské spoločnosti dostávajú za starostlivosť o 57 000 ťažko zdravotne postihnutých členov Medicaid, ktorí zvyčajne potrebujú rozsiahle služby.

Podľa dohôd o rizikovom koridore by ministerstvo ľudských služieb pokrylo 100 percent finančných strát pre populáciu expanzie Medicaid, ak správcovské spoločnosti vynaložili aspoň 94 percent svojich príjmov na služby pre príjemcov. V prípade príjemcov Medicaidu s vážnym zdravotným postihnutím štát súhlasil s pokrytím 100 percent strát, ak budú náklady o 8 až 12,5 percenta vyššie, ako sa očakávalo.

Opatrenia rizikového koridoru tiež hovoria, že spoločnosti budú musieť vrátiť štátu peniaze, ak dosiahnu vyšší zisk, ako je určitá výška, hoci je nepravdepodobné, že by sa to stalo v tomto rozpočtovom roku.

Mathisová, demokratka Robinsovej, ktorá je najvyššou členkou jej strany vo výbore Senátu, ktorý dohliada na ministerstvo sociálnych služieb, povedala, že jej nebolo povedané o dodatkoch k zmluve, ktoré boli podpísané minulý mesiac.

Contents

Recent Posts

  • All Post
  • Activities
  • bettingblog
  • Blog
  • Events
  • Health
  • healthblog
  • Nursing
  • wealth

Emergency Call

Lorem Ipsum is simply dumy text of the printing typesetting industry beautiful worldlorem ipsum.

Categories

A propos

La société d’Energies, de Télécoms et de Constructions par acronyme SETELEC SAS, est une Société par Actions Simplifiées de droit Ivoirien au capital social de 30 000 000 FCFA. Elle a été créée par des Ingénieurs Ivoiriens ayant une vingtaine d’années d’expériences, tous experts dans leurs domaines.

Contacts

© 2023 Conçu par wiky Technologie